Realizácia

  Realizácia - zostavte si StrojNaPeniaze krok za krokom.

  Na začiatok potrebujeme email adresu - najlepšie novú, urobenú len pre tento účel.

1.krok - Zaregistrujte sa v Eobot. Po registrácii kliknite na "deposit" a na stránke si vygenerujte adresy pre bitcoin BTC, dogecoin DOGE a litecoin LTC.

  Poznámka:
  Krypto meny sa posielajú veľmi jednoducho, rýchlo a lacno. To je ich najväčšia výhoda a je to zároveň dôvod, prečo som ich ja osobne začal používať. Na poslanie z jedného miesta na druhé Vám stačí reťazec čísel a písmen - je to jedinečná adresa, šifra, ktorá sa nedá spätne vypočítať, čo je ďalšia veľká výhoda - hlavne z bezpečnostného hľadiska.

  Eobot je firma, ktorá tzv. "ťaží" krypto meny. Aby ste mali predstavu - volá sa to tak, ale "baňou" sa myslí digitálny éter a baníci sú počítače, ktoré počítajú šifru a z nej sa snažia vybudovať blok. Po nájdení (vybudovaní) celého bloku sú emitované nové coiny príslušné k mene, v ktorej sa ťažili. Toto je veľmi stručné a obrazné vysvetlenie, ako to funguje, ale nám  to nateraz stačí. Komu nie, nech si dá do google "bitcoin mining" a nájde, čo hľadá...

2. krok - Skopírujte Vašu BTC adresu - POZOR ! - nesmiete vynechať žiaden znak. Zaregistrujte sa v FreeBit. Po registrácii kliknite vo FreeBit na "deposit" a znovu sa Vám ukáže BTC adresa, tentokrát iná. Znovu ju skopírujte a zaregistrujte sa s ňou v MoonBit a BonusBit. Ešte Vám napíšem o DOGE a LTC, a potom vysvetlím, čo sú to za stránky.

3 krok - Vráťte sa do Eobot a skopírujte svoju DOGE adresu. S touto adresou sa zaregistrujte v FreeDOGE. Tak, ako predtým vo FreeBit, tak aj vo FreeDOGE kliknite na "deposit" a skopírujte adresu. S touto adresou sa potom zaregistrujte v MoonDOGE.

4. krok - Opäť sa vráťte do Eobot a skopírujte LTC adresu. S tou sa potom zaregistrujte v MoonLite.

  Poznámka:
  Faucet - v preklade "vodovodný kohútik". Toto sú stránky, na ktorých môžete zarobiť veľmi jednoducho nejaké "drobné". Satoshi - pomenované podľa autora BTC algoritmu sú zlomky BTC, niečo, ako centy pri EUR a USD.
  Na faucet stránke by stále malo byť niekde umiestnené tlačítko "Claim now", alebo v prípade FreeBitFreeDOGE "Roll". Po kliku na toto tlačítko sa Vám pripíšu peniaze na Váš účet. Neuveriteľné ... hm ?

  Chcete vedieť, prečo ?
  Faucet stránky zarábajú na zobrazovaní reklám a časť týchto peňazí rozdelia medzi členov, ktorí načítali stránku a tie reklamy sa im zobrazili. Faucet stránok existuje veľmi veľa, určite viac, ako 100, ale táto 6 ka  patrí medzi TOP. Ja osobne mám s nimi skúsenosti cca 3 roky, platia pomerne veľa a spoľahlivo.

  Ako často ? BonusBit môžete navštíviť každých 15 minút, MoonBit, MoonDOGE a MoonLite každých 5 minút, FreeBit a FreeDOGE 1x za hodinu.

  POZOR! - Buďte veľmi opatrní, väčšina reklám ktoré sú na týchto stránkach, sú podvody na okrádanie naivných - ale za reklamu platia a to je pre nás dobre.

  Druhé veľmi dôležité upozornenie: FreeBit - mutliply BTC, FreeDOGE - multiply DOGE a BonusBit - PlayDice, sú hazardné hry podobné rulete a máte v nich aj podobné šance - NEPREPADNITE GAMBLINGU!   

  CAPTCHA - antispam, antibot - Je to ochrana proti robotom, aby nekradli peniaze, ktoré sú určené za zobrazenie reklamy pre ľudí. Zo skúsenosti Vám  môžem poradiť, že do štvorca "niesom robot" klinite až po úplnom načítaní stránky, ináč Vám bude pravdepodobne vypisovať captcha error, že sa nevedela spojiť so serverom a podobne.

  Častokrát sa tiež stáva, že aj po odkliknutí overovacích captcha obrázkov sa znova načítala stránka a znova treba odkliknúť captcha. To sa zvykne stávať hlavne pri moon faucetoch a BonusBit.

  Pri BonusBit sa mi tiež stáva, že ak prihlasovací formulár po vyplnení hesla "od Enterujem", vyhodí mi to error, potom kliknem znova na "Sign in", znova sa otvorí formulár, ale heslo ostalo vyplnené od minula, stačí kliknúť  na "sign in" a ste prihlásení.

Vyplácanie - limity:  moonBit od 25 000,  moonDOGE od 100,  moonLite od 500 000,  freeDOGE od 100,  freeBit od 30 000,  BonusBit od 10 000,  Eobot od 100 000 sat. 100 DOGE, alebo 0,1 LTC

  Z osobnej skúsenosti Vám viem povedať, že nazbierať minimum pre výber trvá týždeň ak navštívite stránku 3-4 krát denne, alebo dva týždne, pokiaľ navštívite stránku 1-2 krát denne.
"Moon" faucety vyplácajú automaticky, BonusBIt len manuálne a "Free" faucety vyplácajú v default nastavení automaticky, ale je možné si nastaviť v profile manuálny výber.

  Automatické vyplácanie faucetov prebieha raz za týždeň, v sobotu, alebo počas víkenduEobot má tiež vlastný faucet, nájdete ho po kliknutí "products".
Tento faucet vypláca iba raz za deň. Okrem toho dostanete od Eobot každý deň bonus 1 DOGE, za návštevu stránky.

  Zdá sa Vám to málo ? Ok, to je v poriadku, ale je potrebné si tiež uvedomiť, že napr. 1 BTC má aktuálne hodnotu viac, ako 1700 USD.
Budeme však pokračovať v zostavovaní nášho stroja na peniaze.

  Všimli ste si to ? BonusBitMoonBitMoonDOGE sú napojené na FreeBit a FreeDoge. Je to preto, lebo majú nižší limit minimálnej sumy pre výber.
Takto sa dá urýchliť presun peňazí k Vám.

5. krok - Dostávame sa k ťaženiu a kontraktom. Najprv si v Eobot v sekcii "deposit" skopírujte BTC adresu a zaregistrujte sa v BitMiner. Je to ďalšia firma, ktorá robí tzv. "cloud mining" - to znamená, že ťaží BTC a predáva kontrakty, robí to ale zjednodušeným spôsobom. Pravdou je, že zatiaľ si tou firmou niesom veľmi istý, či je seriózna, momentálne ju pozorujem. Nemá vlastný faucet, túto otázku rieši spôsobom, že od začiatku, hneď po registrácii, začnete zarábať, ale zarobené peniaze si môžete vybrať až po upgrade účtu.

  Na výber máte 4 rôzne verzie, napíšem v prepočte na EUR:
Verzia 1.1 cca 12 EUR, 1.2 cca 120 EUR, 1.3 cca 1200 EUR a 1.4 cca 6000 EUR. Po upgrade sa výrazne zrýchľuje zarábanie. Zatiaľ ostaňte pri free registrácii, otestujem vyplácanie a dopíšem výsledky. Ak sa Vám BitMiner nepáči, môžete ho vynechať úplne.

6. krok - Eobot a kontraktyEobot ťaží cca 20 krypto mien a ponúka cca 10 rôznych spôsobov, čo sa s nimi dá robiť. Aby sa nám to nemiešalo, budeme robiť všetko čo najjednoduchšie.

  Vrámci EOBOT musíme mať na pamäti dve veci :

Ak urobíte deposit pomocou karty (Visa a pod.), NEBUDETE môcť pol roka vybrať peniaze!

Je to právna ochrana proti praniu peňazí.
  Druhá dôležitá vec je, že PRI KAŽDOM PREVODE (exchange), ktorý robíte na stránke, či už z BTC na LTC, alebo DOGE, alebo z krypto meny na kontrakt, odrátava EOBOT stále 5% z nakúpeného "tovaru", čiže ak nakupujete napr. 1 SHA-256 kontrakt, tak z neho dostanete 0,95 . Je to bežné a na stránke je to jasne zviditeľnené už pred kúpou. Zozačiatku, keď som toto testoval, som nedával na tie poplatky veľmi pozor a tak sa mi stalo, že po 3 dňoch som mal menej peňazí, ako pretým, preto odporúčam robiť veci tak, ako ďalej píšem, prípadne ak máte chuť vyvíjať lepšiu - Vašu vlastnú stratégiu, odporúčam si všímať hlavne tieto poplatlky vo vzťahu k zarobeným peniazom.

  Sumarizujme si, čo ideme robiť: máme 3 rôzne krypto meny (BTC, DOGE a LTC) a 3 druhy pre nas zaujimavych  kontraktov - Cloud SHA-256 4.0 5 ročný alebo 24 hodinový, a Cloud Scrypt 24 hodinový.

  Čo ťažiť ? Vrámci ušetrenia čo najviac peňazí na poplatkoch sa budeme snažiť hlavne robiť čo najmenej prevodov. Keďže dostávame každý deň 1 DOGE
a faucet vypláca v mene, ktorú ťažíme, je pre nás najjednoduchšie ťažiť  DOGE v čase, keď ideme navštíviť interný Eobot faucet.

  Okrem toho je stále najlepšie ťažiť BTC, pretože je to najrozšírenejšia a najznámejšia krypto mena. Ak je pre Vás dôležitejšia iná mena, môžete ju kľudne ťažiť a všetko , čo budem ďalej písať v súvislosti s BTC, aplikujte na svoju "favorite" menu. Mám na mysli hlavne kroky "step-by-step" v sekcii "denné úlohy"

  Aký kontrakt kupovať ? Dva základné, pre nás zaujímavé rozdiely medzi SHA a Scrypt kontraktmi sú rýchlosť zarábania a možnosť naḱupu.
Rýchlosť zarábania - Scrypt je oveľa rýchlejší z pohľadu zarábania, ako SHA, ale trvá len  24 hodín, oproti SHA, ktorý trvá 5 rokov. To nás posúva k druhému
rozdielu, ktorým je možnosť nákupu. Iná možnosť je ešte SHA 24 hodinový.  Dokážete na 24 hodín kúpiť výrazne väčšie množstvo SHA, ako v prípade SHA 5 ročného kontraktu. Správa sa podobne, ako Scrypt.
Možnosť nákupu je pri Scrypt a SHA 24 h. obmedzená na 1x za 24 hodín, NIEJE možné prikupovať. Oproti tomu SHA 5 ročný kontrakt je možné prikupovať kedykoľvek.

Moje najnovšie poznatky z testovania hovoria o niekoľkých možnostiach, ako to robiť, aby sme zarobili maximum, čo sa dá.

  • Ťažíme BTC, pred návštevou faucetu prepneme na DOGE.
  • DOGE z faucetu + 1DOGE bonus použijeme pravidelne každý deň na nákup SHA 24 hod.
  • Každý deň za 10% BTC kúpime SHA 5 ročný kontrakt. Ak ťažíme inú menu, tak ho kúpime za 10% tej meny, ktorú ťažíme.
  • Ak prídu "zvonku" nejaké LTC, kúpime za nich Scrypt.

7. krok - Ak ste 5.krok nepreskočili a zaregistrovali ste sa v BitMiner, teraz použijeme zarobené peniaze z Eobot na upgrade BitMineru. Po kliku na
"upgrade bitminer" sa Vám ukážu 4 možnosti pre upgrade, vyberte tú, ktorá je pre Vás zaujímavá a kliknite na "Buy upgrade". Skopírujte si BTC adresu.
Eobot kliknite na "withdraw" a v formulári ju pri BTC vložte do políčka "wallet address". Pri tlačítku "manual withdraw" napíšte do políčka
požadovanú sumu (pre bitminer upgrade je minimum 0,01 BTC, čiže cca 12 EUR), a kliknite "manual withdraw".

  Ešte jedna rada pre Bit Miner - minimálna čiastka pre výber je 0,005 BTC - akonáhle máte túto čiastku zarobenú, odporúčam klinúť na "withdraw"  a keďže
sme pri registrácii zadali adresu Eobot, mali by peniaze max. do niekoľkých hodín prísť.

 

""Dole pod hlavným textom na stránke "Denné úlohy" nechávam vývojovú poznámku z 12.6.2017. Pravdepodobne sa tento spôsob ťaženia ešte mení, samozrejme k lešiemu :-)

 

     TIP na záver - AKO DOSTAŤ PENIAZE DO SVOJHO VRECKA ?

8. krok - zaregistrujte sa v XAPO. Registrácia je síce trochu komplikovaná kvôli bezpečnosti, ale to, čo za to dostanete, stojí za to.
A teraz počúvajte : PLNOHODNOTNÁ VISA KARTA, PROSTREDNÍCTVOM  KTOREJ MÔŹETE PLATIŤ SVOJIMI BitCoin - ami. !
Toto je fakt absolútna PECKA !Karta stojí jednorázovo cca 20 EUR.  

MǍM PRE VÁS VEĽMI DOBRÚ SPRÁVU :-)

  Váš StrojNaPeniaze je hotový. Všetko záleží teraz LEN NA VÁS, ako vážne budete toto celé brať a ako budete k tomu pristupovať.
Čím častejšie budete navštevovať faucety, tým častejšie dostanete peniaze LEN ZA NAČÍTANIE STRÁNKY. Tým skôr sa potom peniaze odošlú
do Eobot a tým viac nakúpite v EOBOT kontraktov. Zárobky v Bitminer tiež niesú zanedbateľné, ale hlavnú činnosť sa na nich bojím postaviť, lebo
politika tejto firmy mi nieje úplne jasná, ako som už spomenul.
 

   Dobrá správa číslo 2: Ak sa vám zdá, že StrojNaPeniaze je síce "celkom dobrý", ale stále nezarába "dosť",  vedzte, že pripravujem ďalšie pokračovanie,
v ktorom sa naučíme niečo o investovaní a aj o FOREX tradingu. Zatiaľ to vyzerá tak, že toho budú ďalšie 3 levely, takže je na čo sa tešiť.

  Chcem Vám pripomenúť, že som pre Vás pripravil pomôcku - sekciu "Denné úlohy" aby Vám "šla robota od ruky", mrknite tam, máte tam všetko
pokope a pekne po poradí, aby ste na nič nezabudli.

 

Poznámka: Testujem ďalšiu možnú zložku mechanizmu - Pravdepodobne sa to bude oplácať, keď každý deň po nákupe SHA - 24 h. kontraktov za DOGE, sa prikúpi najprv z časti  všetkého SHA stále trochu  cloud SCRYPT. 

Konkrétny úkon :

Po nakúpení SHA 24 h. za DOGE sa ten pripočíta ku SHA, ktoré som mal už doteraz.

Z tohoto celkového počtu SHA, resp z jeho 10% som prikupil cloud SCRYPT.

Pripočítavanie vyťažených peňazí sa zrýchlilo viac, ako o 1 desatinnú čiarku.

Ǔloha - urobím to pár dní po sebe a uvidím, či v podstate strácam, alebo v podstate zarábam. V prípade zarábania to integrujem do ostatného systému.

Držím palce a prajem všetko dobré.

sam hud